نرم افزار بی همتا در صنف تهویه مطبوع

بی همتا

سهولت در استفاده
  • info AT hoormah.com
  • 021-77613024
  • تهران، خیابان بهار جنوبی، برج بهار، طبقه اول اداری، واحد 501

تهویه مطبوع یکی از صنعت‌های مهم و بزرگ در جهان است که برای تأمین شرایط مناسب از لحاظ حرارتی، رطوبتی و تمیزی هوا در ساختمان‌ها استفاده می‌شود. این صنعت تأثیر بزرگی در زندگی انسان‌ها دارد و به طور فزاینده در سراسر جهان در حال رشد و توسعه می‌باشد. در این متن قصد داریم به بررسی نحوه عملکرد صنعت تهویه مطبوع، انواع سیستم‌های تهویه مطبوع و تأثیرات محیطی آن بپردازیم.

این صنعت در ابتدا به منظور خنک کردن هوا در ساختمان‌ها ایجاد شده بود. اما در حال حاضر برای تأمین شرایط مناسب در ساختمان‌ها از لحاظ حرارتی، رطوبتی و تمیزی هوا مورد استفاده قرار می گیرد. در این دستگاه‌ها، هوای خارجی از طریق یک واحد خنک کننده و یا گرم کننده به ساختمان تزریق می‌شود. این واحدها می‌توانند با استفاده از اصولی همچون فشار بخار، تبادل حرارت و قوانین ترمودینامیکی، هوا را خنک یا گرم کنند. سپس هوای خنک یا گرم شده از طریق یک سیستم توزیع قدرتمند به تمامی اتاق‌ها و فضاهای ساختمان منتقل می‌شود.

انواع سیستم تهویه مطبوع

این سیستم‌ها را می‌توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: سیستم‌های مرکزی و سیستم‌های تکی. در سیستم‌های مرکزی، یک واحد تهویه مرکزی در ساختمان نصب می‌شود که هوای خارجی را تصفیه و خنک یا گرم می‌کند و سپس این هوا از طریق یک شبکه لوله‌ها به تمامی اتاق‌ها و فضاهای ساختمان منتقل می‌شود. این سیستم‌ها به دلیل کارایی بالا و قابلیت کنترل پیشرفته، در ساختمان‌های بزرگ مانند هتل‌ها، ساختمان‌های اداری و بیمارستان‌ها استفاده می‌شوند. به طور مشابه، در سیستم‌های تکی، یک دستگاه به صورت جداگانه در هر اتاق نصب می‌شود.

تحت وب

قابل نصب بر روی دستگاه هایی با سیستم عامل های مختلف مانند: اندروید، ویندوز، ios و ...

خدمات

مدیریت خدمات مربوط به صنف تهویه مطبوع اعم از سرویس های نصب و تعمیر قطعات
X